Vatan Bilgisayar

1983 yılında İstanbul, Elmadağ’da Türkiye’nin ilk bilgisayar mağazası olarak kuruldu. İlerleyen yıllarda ise teknolojinin gelişmesine paralel olarak sattığı ürün çeşidini arttıran şirket, İstanbul,Kadıköy ve İstanbuk, İncirli şubesini acmistir. 1999-2000 yıllarında meydana gelen ekonomik krizi fırsata çeviren şirket büyük bir riski goze alarak 2002 yılında beşinci şubesini Cevizlibağ semtinde açtı. İl dışı olarak ilk mağazasını ise 2006 yılında İzmir’de açtı. Rakip firmalara oranla, açtığı mağazalarını Hiperstore anlayışıyla yüksek hacimlerde açma anlayışını benimsedi. Bu doğrultuda 2006 Aralık ayında açıldığı dönemde 18.650 metrekarelik alanı ile dünyanın en büyük teknoloji marketi olan Ankara Söğütözü şubesini açtı. 2012 yılı itibari ile bu mağaza Avrupa’nın en büyük teknoloji marketi unvanına sahiptir.

5/5 - (1 vote)

3 yorum

 1. Advertisements

  Kariyer Adam
  Eğitim Kurumları

  Kariyeradam Tebriği Hak Ediyor!
  tuketicimemnuniyeti.com

 2. Sibel İ.

  Elektronik ürün alışverişimi vatan bilgisayardan yapmayı tercih ediyorum. Çalışanların ilgilenmesi ve her sorduğum soruyu sabırla cevaplaması çok güzel.

 3. Ayşe Y.

  Elektronik alışverişimde Vatan bilgisayarı tercih ediyorum. Çalışanlar büyük bir samimiyetle yardımcı oluyorlar. Satış öncesi ve satış sonrası garanti hizmetleri çok başarılı.

Yorum göndermek ister misiniz?