Vestel

1984 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Vestel‘in üretim tesisleri Manisa’da yer almaktadır. Manisa’da 1,1 milyon metrekare alan üzerine kurulu Vestel City, tek lokasyonda üretim yapan en büyük endüstri komplekslerinden biridir.

1994 yılında Vestel Elektronik A.Ş’nin Zorlu Holding bünyesine katılmasının ardından kurulan Vestel Şirketler Grubu; beyaz eşya, bilgi teknolojileri ve elektronik sektörlerinde faaliyette bulunan üretim ve pazarlama şirketlerine sahiptir.

Vestel; elektronik, beyaz eşya ve dijital ürünler alanlarında faaliyet gösteren, 16’sı yurt dışında olmak üzere, toplam 23 şirketten oluşan küresel bir şirketler grubudur. Tüketici elektroniği ve beyaz eşya alanında dünyanın önde gelen ODM (Original Design Manufacturer- özgün tasarım üreticisi) üreticilerinden biri olan Vestel, Avrupa TV pazarının ilk 3, beyaz eşya pazarının ise ilk 10 üreticisinden biridir. Vestel, aynı zamanda, Türkiye’nin en çok bilinen 10 markası arasında yer almaktadır.

Bunu oyla st_kb

One Comment

  1. Mehmet K.

    Vestel buz dolapları uzun vadede kullanım için gerçekten çok kaliteli. 4 yıldır hiç bir problem yaşamadım. Herkese öneririm.

Yorum göndermek ister misiniz?